LOGO TASARIM

Logo Tasarım bir kurumu temsil eden kurumun en önemli görsel simgesine verilen addır. Kurumsal kimlik ise kısaca kurumun kendini ifade etme şeklidir diyebiliriz.Bu şirketin logo tasarımı nda, antetli kağıt ve kartvizit tasarımına, personel kıyafetlerinin tasarımın dan araç giydirmesine, tabela tasarımından ambalaj dizaynına kadar geniş bir yelpazede değerlendirilip uygulanmaktadır.

Kurumsal kimlik kuruma özgüdür ve bir nevi kurumun imzasıdır, dolayısıyla sık olarak değiştirilmez. Kurumsal kimlik çalışmasının da temelini firmanın logo tasarımı oluşturmaktadır. Logo tasarımında belli bir yazı karakteri ve renk bilgisinin değişmeden taşınması için pantone renk kodu olarak belirtilmiş kendini tanımlayan bilgileri bulunmaktadır.

Kurum için tasarlanan logo tasarımı nın devam eden çalışması olan kurumsal kimlik çalışması da firma için oluşturduğu imajla müşterilerinin aklına kazınır.Bu yönüyle firmanın reklam yatırımlarının başarılı olması sağlayan en önemli çalışmalardan birisidir.

Logo tasarım

o365banner

bir şirketin hedef kitlesine iletmiş olduğu önemli bir mesajdır. logo tasarımın profesyonel biçimde tasarlanması o markanın vizyonu açısından büyük önem arzetmektedir.

Yeni bir iş oluşumuna girerken, bir ürün veya hizmet sunmayı hedeflerken, bir firma kurarken ilk etapta marka görsel manada ön plana çıkarılmalıdır. çünkü görsellik insan zihni üzerinde daha kalıcı iz bırakmaktadır. Logo tasarımı firmaların, müşteri kitlelerine kimliklerini yansıtmalarını sağlayan önemli bir araçtır. Akılda kalıcı olmanın bir çok yolu olsa’da en etkili yolu görsel ifadelerdir. Logo tasarımı, iş sektöründe olmazssa olmaz bir görseldir. firmaların vizyonunu, kurumsal imajını karşı tarafa sunan bir kimlik gibidir. Logo yazılı ifadeyi temsil ederken amblem ise firmanın vizyonunu temsil eden görsel bir simgedir.

Logo Tasarım | logo tasarımı | logo tasarım fiyatı | logo tasarım fiyatları | Avcılar logo tasarım | beylikdüzü logo tasarım